preloader

Candora Care - przepływowy sterylizator powietrza

Home > Candora Care
Candora care
Candora care
Candora care
Previous
Next

Efektywnie zabija wirusy, bezpieczny dla ludzi.

Przepływowy sterylizator powietrza Care SP1 UV-C usuwa do 99% bakterii, wirusów i grzybów, z czego 90% już przy jednokrotnym przepływie powietrza przez tunel. Posiada wysokiej jakości świetlówkę emitującą promienie UV-C, która gwarantuje skuteczność działania sterylizatora. Dwa filtry węglowe zapewniają zmniejszenie ilości zanieczyszczeń stałych znajdujących się w powietrzu. Dzięki użytej osłonie jest całkowicie bezpieczny dla otoczenia – można uruchamiać go w pomieszczeniu, w którym przebywają ludzie. Nie przeszkadza w pracy – pracuje z natężeniem dźwięku zaledwie 48 dBA.

 

Konstrukcja sterylizatora powietrza (jego smukła, wysoka obudowa oraz podstawa, na której jest zamontowany), umożliwiają odpowiednią cyrkulację powietrza w pomieszczeniu. Wloty powietrza są odizolowane od podłoża szeroką podstawą, dzięki temu kurz i pył nie są zasysane bezpośrednio z podłogi do urządzenia. Wpływa to na lepszą jakość powietrza oraz dłuższą żywotność filtrów. Dzięki zamontowanym kółkom jest stabilny i można go bez problemu przemieszczać pomiędzy pomieszczeniami. Zastosowane kółka posiadają możliwość zmiany kierunku oraz blokadę ruchu. Obsługa urządzenia jest bardzo prosta, po jego włączeniu proces sterylizacji powietrza rozpoczyna się automatycznie.

Cichy

Nie przeszkadza w trakcie pracy – poziom hałasu na poziomie 48 dB.

Energooszczędny

Moc urządzenia: 56 W

 

Wydajny

Sterylizuje do 35 m3 powietrza na godzinę

Jak działa sterylizator powietrza Care SP1 UV-C?

Powietrze zasysane jest do wnętrza urządzenia, poprzez otwory znajdujące się w dolnej części obudowy sterylizatora. Następnie, przechodząc przez pierwszy filtr z węglem aktywnym, zostaje oczyszczone z cząsteczek stałych i części organicznych związków gazowych. Po wstępnym oczyszczeniu dostaje się do komory z lampą wytwarzającą promieniowanie UV-C, które niszczy wirusy, bakterie i grzyby. Po opuszczeniu komory, powietrze wydostaje się przez otwór wylotowy znajdujący się na górze urządzenia, przechodząc przez drugi filtr z węglem aktywnym

Gdzie znajdzie zastosowanie?

Sterylizator powietrza Care SP1 UV-C sprawdzi się w takich miejscach jak przychodnie, lokale gastronomiczne, gabinety kosmetyczne, sale konferencyjne/szkoleniowe, biura, sale fitness, laboratoria, apteki, szkoły, przedszkola, żłobki. Przeznaczony także do użytku domowego.
Produkt zaprojektowany i wyprodukowany w Polsce. Dostępny jest w kolorze białym i czarnym.

 

W połączeniu z biodezynfekcją Candora ActiW ( może link do strony Biodezynfekcji pod nazwą) nasz sterylizator stanowi kompleksowe zabezpieczenie przez zakażeniem patogenami oraz pozwala na stworzenie własnej strefy komfortu wolnej od zarazków.

 

Lampy UV-C kompendium wiedzy

Lampy bakteriobójcze emitują promieniowanie UV-C, które przy długości fali od 230 do 275 nm pozwala osiągnąć efekt bakteriobójczy. Dzieje się tak poprzez absorbowanie przez kwasy nukleinowe i białka, energii promieniowania UV-C, która wzbudzając reakcje chemiczne w jądrach zabija mikroorganizmy.

Główny Inspektorat Sanitarny (GIS) wymienia promieniowanie UV jako jeden ze sposobów walki z koronawirusem – światło ultrafioletowe niszczy jego cienką warstwę lipidową. Działanie promieni UV-C wykorzystuje się obecnie w specjalnych sterylizatorach do odkażania smartfonów, laptopów, przyrządów w salonach kosmetycznych oraz sprzętu medycznego. Ultrafioletem dezynfekuje się także autobusy, a nawet mleko.

O niszczącym działaniu ultrafioletu na drobnoustroje pisze także WHO. Informuje, że poznane ludzkie koronawirusy są wrażliwe na promieniowanie UV.

Ciekawy przykład użycia UV dostarczył też Szanghaj. Tamtejszy transport publiczny postanowił skorzystać z światła nadfioletowego do dezynfekcji autobusów. Stało się tak, ponieważ urzędnicy z Chińskiej Komisji Zdrowia potwierdzili, że koronawirus, który powoduje chorobę Covid-19, jest wrażliwy na ultrafiolet.

Z powodu paniki związanej z rozprzestrzenianiem się SARS-CoV-2, firmy odkażające promieniami UV-C odnotowują ogromny wzrost sprzedaży. Produkty do sterylizacji smartfonów niektórych światowych marek wyprzedały się z Amazona® oraz innych sklepów. Teraz można zamówić je w przedsprzedaży, jednak zostaną dostarczone dopiero w maju. Jeszcze trudniej jest o sprzęt do sterylizacji laptopów i zabawek – trzeba na niego czekać do czerwca.

Na rynku pojawia się coraz więcej urządzeń do sterylizacji różnych typów przedmiotów (nie tylko smartfonów), które wykorzystują promieniowanie UV. W sklepach internetowych znajdziesz sterylizatory do sztućców, nożyczek fryzjerskich, biżuterii, kart magnetycznych, zabawek, smoczków, laptopów, narzędzi medycznych oraz butów i ubrań. Warto zwrócić uwagę na ich specyfikację. Dr Philip Tierno, profesor kliniczny na wydziale patologii Uniwersytetu Medycznego Langone w Nowym Jorku, przypomina, że tylko światło UV-C może zabijać zarazki. Promienie UV-A i UV-B nie nadają się do tego.

 

Nasz produkt jest Polski, produkowany w renomowanej i certyfikowanej fabryce na Śląsku. Dzięki zastosowaniu przepływowego sterylizatora nie tylko kupisz go szybko i wygodnie, ale pozbędziesz się dużej grupy patogenów ze swojego środowiska. Dokładając do tego produkty ActiW stworzysz wyjątkową zdrową i bezpieczną strefę komfortu.