preloader

Dezynfekcja powierzchni - Candora Polska - Systemy biodezynfekcji i ochrony zdrowia

Home > Bio dezynfekcja > Dezynfekcja powierzchni
Dezynfekcja powierzchni
BioActiW to w 100% naturalny, wszechstronny preparat do dezynfekcji, mający szerokie zastosowanie w dezynfekcji małych i dużych powierzchni i pomieszczeń zarówno prywatnych, biznesowych jak i przemysłowych.

Substancja aktywna KWAS PODCHLORAWY jest naturalnie wytwarzany przez organizm człowieka i zwierząt do zwalczania atakujących go patogenów.

Firma BioActiW Sp. z o.o, której jesteśmy autoryzowanym partnerem handlowym, jako jedna z nielicznych na świecie opracowała metodę stabilizacji tej niezwykle skutecznej substancji biobójczej.

Kwas Podchlorawy, zwany inaczej Elektrochemicznie aktywowaną wodą (ECA) poprzez wysoki REDOX ORP działa wyjątkowo skutecznie na wszelkie wirusy, bakterie, zarodniki, grzyby i inne patogeny. 

WARTO ZAPAMIĘTAĆ:

Wiele osób myli te dwa związki chemiczne, Kwas podchlorawy (HCIO) to nie Chlor (Cl), jest bezpieczny dla człowieka i zwierząt, ale zabija wirusy, bakterie, grzyby i pleśnie. Obecnie kwas podchlorawy HOCL jest produkowany na bazie naturalnych składników czystej soli, wody i energii elektrycznej. Do tego celu używa się specjalnie skonstruowanych generatorów do wytwarzania elektrolizy. Taki prosty sposób zastąpił starą technologię wytwarzania HOCL, która była otrzymywana w reakcji chloru z zawiesiną tlenku rtęci. Dzisiejsze generatory elektrolizy soli to najbardziej bio ekologiczny sposób na wytworzenie naturalnego środka do dezynfekcji.

Będąc w grupie autoryzowanej sieci dystrybucyjnej ActiW jako jedyni oferujemy kwas podchlorawy, który udało nam się ustabilizować z okresem trwałości 12 miesięcy. Poprzez wytwarzanie HOCL na terenie Polski  przygotowaliśmy gotowy produkt do dezynfekcji  – prawdopodobnie jest to najtańszy i najskuteczniejszy środek dezynfekcyjny o potężnej sile biobójczej. Pamiętaj, oryginalny BioActiW kupisz tylko u autoryzowanego dostawcy.

Rodzina produktów do dezynfekcji powierzchniowej

(Świadectwo jakości zdrowotnej nr. B-BZ-6071-06/20/GJ;
Atest Higieniczny nr. B-BK-60210-0825/20;
Pozwolenie URPL, WMiPB nr. 7777/19;)

BioActiW 500
ActiW Disinfection
ActiW HORECA
ActiW Pool
ActiW Water

Dezynfekcja okolic niecki basenowej

Okolice niecek basenowych stanowią istotny obszar, który musi podlegać skutecznej dezynfekcji – z drugiej strony bliskość niecek i możliwość przedostania się czynnika dezynfekującego do wody basenowej sprawia, że może to nie być proces prosty. Wraz z dostaniem się poprzez rynnę przelewową odcieku do obiegu wody basenowej powstają różnego rodzaju problemy zmiany fizykochemicznej wody base- nowej a regulatory zaczynają pokazywać nieprawidłowe pomiary co prowadzi do rozregulowania technologii basenowej. Actiw Pool  pozwala na połączenie dezynfekcji ścian, powietrza oraz wody basenowej ze znaczną oszczędnością. 

Dezynfekcja powierzchni ogólnych 

Dezynfekcja powierzchni ogólnych – szatnie, korytarze, przebieralnie, poczekalnie, bufety, pomieszczenia pracownicze itp. 

Actiw Pool  bezpiecznie usuwa wszystkie patogeny z różnych powierzchni. Pod tym względem jest całkowicie unikatowym rozwiązaniem, do tego usuwa również przykre zapachy. Może być stosowany przez nanoszenie za pomocą szmatki, zraszania oraz mikro kropli. Actiw Pool  jest bezpieczny, dla skóry i dlatego można nim zdezynfekować wszystkie materiały nasiąkliwe jak: gąbki, wykładziny, pianki itp. Po procesie dezynfekcji nie ma konieczności spłukiwania czystą wodą. 

W saunach jak i innych atrakcjach z reguły mamy do czynienia z bezpośrednim kontaktem skóry z siedziskiem lub innymi elementami i w ten sposób możemy przenosić różnego rodzaju choroby, wirusy. Actiw Pool działa w bardzo wysokich temperaturach i idealnie nadaje się do dezynfekcji takich miejsc rekreacji i wypoczynku.

W większości obiektów basenowych znajdują się “strefy relaksu” z których często korzystają całe rodziny. Aby do nich dotrzeć musimy skorzystać z przebieralni. Niestety panujące tam warunki (wysoka temperatura i duża wilgotność) sprzyjają rozwojowi bakterii oraz grzybów. 

Skuteczna tradycyjna dezynfekcja w tych pomieszczeniach jest szczególnie utrudniona lub wręcz niemożliwa z uwagi na ich charakter i strukturę. W tym przypadku, jedyną właściwą metodą okazuje się dezynfekcja poprzez nanoszenie mikro kropli.